Mobil i pro děti

Mobilní telefon je už něco, co má opravdu každý, a to někdy i bez rozdílu sociální kategorie nebo bez rozdílu věku. Já sama si nedokážu představit to, že bych byla bez mobilního telefonu. Na mobilním telefonu jsem asi závislá, ale vůbec mi to nevadí. Mobilní telefony jsem vlastně měla už v té době, kdy začal být populární. Takže vlastně se dá říct, že jsem na mobilním telefonu vlastně vyrůstala. To ale nevadí. Znám ale opravdu plno lidí, kterým vadí, když jejich děti mají ze začátku opravdu brzy mobil.

Mobil má  už kde kdo.

Ale mě osobně to tedy vůbec nevadí, spíše to beru jako fakt, že se dítě připravuje do budoucna. A přece každé dítě potřebuje potom v dospělosti nějaké základní znalosti techniky, takže opravdu není od věci a nic špatného, když rodiče dovolí dítěti, aby si hrálo s mobilním telefonem už od útlého věku. Samozřejmě, že rodiče taky musejí dbát na to, aby dítě mělo i jiné záliby, než je mobilní telefon a hry na něm. Mě osobně tohle nevadí.

Mám taky e-knihy.

Můj syn si hraje s mobilním telefonem opravdu každý den. A to i několik hodin. Někomu to vadí, mě to vůbec nevadí. Beru to jako tak, že syn to má jako koníček. Navíc syn hraje ještě fotbal. A s dětmi venku hraje na schovávanou a taky vybíjenou. Opravdu mě to nevadí, spíše jsem ráda že jsi má taky kamarády. A že občas hraje na mobilu mi vůbec netrhá žíly, jak se říká. Spíše jsem ráda, že syn už taky zvládá i technické věci než jenom ty dětské věci. Mnoho lidí, kterým vadí, že jejich malé děti mají mobilní telefon třeba brzy, mně to nevadí. A jak jste na tom vy? Pokud máte malé děti, tak jak jste na tom s mobilním telefone? Držíte ho od dětí, co nejdále nebo je vám úplně jedno, jestli vaše děti s tím mobilem usínají a vstávají? Já jsem v tomhle liberální, stejně ten mobil dříve či později mít budou, tak proč jim mobilní telefon zakazovat, že? Já jsem taky měla videohry hned, jak byly a taky mi je nikdo nezakazoval.