Bez mobilu ani ránu

Představte si, že by přestal existovat mobilní telefon. Kdybyste museli odevzdat všechny mobilní telefony, které máte a museli byste se naučit znovu žít bez mobilního telefonu. Možná by vám povolili třeba pevnou linku. Kolikrát jsem už přemýšlela o tomhle, kdyby se tohle stalo. Myslím si, že by to dopadlo katastrofálně, protože třeba například já s mobilem pracuji každý den. Protože musím obvolávat své klienty. Takže mobilní telefon je po mně vlastně nástroj pracovní, které potřebuji opravdu každý den. A nedokážu si představit, že bych ho najednou měla vrátit A nemohla bych ho používat vůbec.

Syn poslouchá na mobilu taky hudbu.

To bych asi nezvládla, jsem na něj tak moc zvyklá, že si to nedokážou ani představit v tom nejhorším snu. Já osobně bych se zbláznila. A to nemluvím třeba o svém synovi, kterému je čtrnáct let, a právě mu začala puberta, takže potřebuje mobilní telefon, aby se spojil s kamarády. Nebo mi taky kolikrát volá ze školy, že potřebuje odvézt někam pryč. Takže mobilní telefon já už beru za takovou samozřejmost. Takže si nedokážu představit, kdybych ho měla odevzdat, a být třeba týden bez mobilního telefonu. Ano, taky se přiznám na to, že jsem závislá na mobilním telefonu, protože velice často hraji na mobilu hry. A taky pracuji a to hodně.

Mobil je můj pracovní nástroj.

Jenomže taky je pro mě důležité, abych se udržovala v klidu a v pohodě, protože dodržuji psychickou hygienu. Myslím si, že by to neměl dělat každý člověk. A na tohle mi třeba pomáhá sudoku v mobilu. Myslím si, že je to skvělá hra, protože sudoku také procvičí mozek a já si myslím, že tohle každý člověk potřebuje. Anebo jak vy se udržujete v pohodě, aby se vám pročistila hlava? Chápu, že existuje taky digitální detox, kdy pár dní nezapnete počítač nebo mobil. Ale taky někdo to má zase naopak, jako já. Já si velmi dobře odpočinu od shonu a stresu u mobilní hry.