Praktický mobil

Jsem ráda za to, že existují mobilní telefony. Protože kdyby nebyly mobilní telefony, tak vůbec nevím, jak bych se spojovala se svými přáteli a s rodinou. A to hlavně s mými dětmi, protože moje děti z vesnice dojíždí do města do školy, kde je to daleko osm kilometrů. A taky moje děti chodí do kroužku, takže samozřejmě taky potřebuji vědět, kdy a kam moje děti jdou. Jedno dítě ve čtvrté třídě a druhý je v šesté třídě. Autobusem už jezdí sami, ale opravdu jako každá máma, tak tak já mám strach o své děti aby, se jim něco nestalo. Je to úplně logické a myslím si, že takhle to má opravdu každý rodič.

S mobilem i fotíme.

A proto jsem velice ráda, že jsem každému dítěti pořídila mobilní telefon, abychom byli stále v kontaktu. Samozřejmě, že jsem tě tam taky vysvětlila, že s mobilním telefonem se ve škole hrát nebude, že ve škole budou mít vypnuté zvuky. A že by volali jenom v případě nouze. A já dětem taky. Já dětem volám většinou v ten čas, kdy třeba nás čeká důležitá schůzka anebo když mi děti volají, že mám přijít do školy, že je rodičovská schůzka. Myslím si, že kdyby nebyly mobilní telefony, tak by se asi zase všechno dělalo ručně, že by se třeba například posílal fax anebo telegramy.

Mobil je všestranný.

Já jsem sice v době telegramu vůbec nežila, ale věřím, že to taky muselo být opravdu hodně složité a náročné. Nedokážu si představit, že byste si napsali telegram, takovou rychlou zprávu, a někdo by vám to musel okamžitě a co nejrychleji musel donést. Myslím si, že by to bylo opravdu hodně náročné, takže opravdu oceňuji, dnešní moderní dobu, která má opravdu skvělou techniku a taky mobilní telefony. Je mnoho lidí, co oceňují dnešní dobu, protože pravdu skvělá a má moderní techniku. Já jsem na techniku zvyklá a mám ji doma hodně, stejně tak jako kvalitní mobilní telefony. Dnes by to bez techniky ani nešlo.