Mobil na dosah dětí

V dnešní době se mobilní telefony používají prakticky nonstop, a tak není pochyb o tom, že se mobil nachází v každé domácnosti. Největším problémem je však to, že se mobilní telefony dostávají do rukou velice malým dětem. Proč? Na to si zkusíme odpovědět. Dříve mobily nebyly, děti si hrály venku s ostatními, rodiče se věnovali dětem, domácnosti a práci. Nikdo mobil k ničemu nepotřeboval. Kdo se chtěl někam dostat, tak použil papírové mapy nebo se na cestu zeptal. Platilo se penězi a žádné internetové bankovnictví nebylo.

mobil

Děti netrávily celé dny na počítači a mobilech. Ráno pro ně přišel kamarád nebo kamarádka, šli ven, pak se vrátili na jídlo a šli znovu ven a navečer se vrátili. Nyní je to vše trochu jinak. Dětem se ven nechce, protože koukají do mobilu na nějaká videa, s někým si pořád píšou nebo projíždějí sociální sítě. Rodiče jim to nezakazují a děti jsou tak na mobilech celé dny a mění se to v závislost. Postupem času dítě od mobilu neodtrhnete. 

mobil

Jenže horší variantou jsou mobily v blízkosti těch nejmenších, kterým je pár roků. Proč tomu tak je? Mnoho lidí si myslí, že maminky potřebují zabavit dítě, aby mohli něco udělat doma. Ano, může to tak být, jelikož je potřeba doma uklidit, uvařit atd. A když vám dítě jen křičí a tahá vás, tak toho moc neuděláte. Na druhou stranu, dříve mobily nebyly a maminky to zvládly s dítětem úplně krásně. Dalším důvodem může být stálý pláč dítěte. Doma už je to nebaví, tak dají dítěti mobil, a to buď hraje nějaké hry nebo kouká na pohádky. Ale už málokdy uvidíte třeba krtečka či jiné staré dětské pohádky. Tato druhá možnost rozhodně není dobrým nápadem (ani ta první, ale ta se dá pochopit). Dítě si vytvoří závislost už v brzkém věku a pokud mu mobil seberete, začne vám znovu brečet. Proto se zamyslete, zda jsou mobily opravdu nutné, jelikož tím neublížíte jen dítěti, ale vlastně i sobě.