Živé tóny

Doma si pouštíme hudbu z rádia, televize, internetu, CD nebo gramofonových desek. Pro naše skromné účely to jistě postačí, ale kdo by si rád neposlechl svůj oblíbený kousek naživo . A hlavně, když se jedná o nějakou významnou životní událost, kterých je v životě lidském několik.
solo houslistka.jpg
Živou hudbu nám nabízí plnými hrstmi divadlo, jazzové kluby nebo kavárny. Ale jsou chvíle, které jsou opravdu jedinečné, jako svatební obřady a po nich následující oslavy, kde by živá hudba neměla v žádném případě chybět.
Pak už jen záleží na vašem vkusu a také na tom, v jakém duchu se ponese celá svatba a také jaké bude věkové složení hostů. Podle toho se soustřeďte na výběr hudebníků, kteří mohou hrát na housle či flétnu, harmoniku nebo kytaru. Samozřejmostí je také předem domluvit repertoár a výběr písní tak, aby si na své přišel opravdu každý, na hudbu by se také mělo dát tančit. Pro obřad samotný je dobré sáhnout po osvědčené klasice, při oslavě samotné se pak novomanželé i svatební hosté mohou odvázat při moderní i lidové hudbě.
DJ by sice vyšel bezesporu levněji, ale živá kapela má své kouzlo a dokáže povznést celkovou atmosféru. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. Dva muzikanti někdy umí víc než několika členné uskupení. Navíc živou hudbu ocení především hosté dříve narození. I tato volba však může mít některá úskalí, jedním z nich je omezený výběr melodií a písní, častější přestávky a samozřejmě si sáhnete i hlouběji do peněženky.
hraní na kytaru.jpg
Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu hudby, vždy je to na domluvě a na vašich představách, to celé pak ovlivní celkový průběh oslavy.
Za kapelu pak v průměru zaplatíte za jeden večer kolem sedmi až devíti tisíc korun českých. Určitě se vyplatí vsadit na osvědčené muzikanty, poradit si nechte od svých známých, kteří již takovou zkušenost mají.