Kvalitní údržba bazénové vody i bez chloru

Odjakživa se k údržbě bazénové vody používají chlorové přípravky. Každý majitel bazénového zařízení dobře ví, že chlor je nejdůležitější složkou bazénové vody, který se stará o to, aby bazénové voda byla vhodná ke koupání a byla zbavena všech mikrobů a bakterií a neobjevovaly se v ní řasy a další problémy s tím spojené. Ovšem v dnešní době se stále častěji stává, že někteří lidé jsou citlivější na chlor, trpí různými alergiemi či kožními problémy nebo jim prostě jen vadí chlorový zápach, a právě proto je zde pro tyto případy tak zvaná bezchlorová chemie.

žebřík

Bezchlorová chemie je založená na aktivním kyslíku, který také dokonale vydezinfikuje bazénovou vodu a udržuje ji v dokonalé čistotě, ale bez jakéhokoliv chlorového zápachu či jiných změn vlastností bazénové vody. Základem bezchlorové chemie jsou kyslíkové tablety, které fungují stejně jako chlorové, prostě se jen vloží do skimmeru, dávkovače nebo plováku a pomalu se postupně rozpouštějí ve vodě a dostávají se do celého obsahu bazénového zařízení.

plavecký bazén

Kyslíkové tablety jsou velmi účinným prostředkem pro úpravu a údržbu bazénové vody, pokud však chcete jejich účinnost ještě zvýšit, stačí použít tak zvaný aktivátor. Mezi produkty bezchlorové chemie najdete kromě kyslíkových tablet, také tak zvané krystaly či kapalný aktivní kyslík, záleží jen na Vás, jestli raději k údržbě svého bazénu využíváte právě tabletové či kapalné přípravky.
Jak tedy vidíte, dnes je možné se o bazén postarat i jinými přípravky než běžnými chlorovými a díky tomu si vodních radovánek mohou užívat i lidé, kteří mají citlivou pokožku či jsou alergičtí na chlor. Samozřejmě kromě tohoto přípravku doporučujeme pořídit i další přípravky bazénové chemie, které Vám pomohou se kvalitně postarat o bazénovou vodu. U nás najdete všechno potřebné pro dokonalou péči o celé Vaše bazénové zařízení.