Pohodlná domácí sluchátka

Sluchátka pro domácí poslech nabízejí pohodlí především díky až tři metru dlouhému kabelu. V ceně většinou máte také redukce z konektoru jack 3,5 mm na větší o velikosti 6,3 mm. Myslete na to, že všechny modely, na které se dnes budeme dívat, se připojují pomocí kabelu.

sluchátka u smartphone

Investice do nich nesmíte podcenit, protože vám vydrží skutečně hodně dlouho. Počítejte s tím, že je budete používat několik let. Nepoškodí se pádem, ani zachycením o oděv, protože je budete používat v pohodlí domova. Podívejme se nyní na ta nejlepší v poměru cena/výkon.

Superlux HD3300

Tohle je skutečně levný model s exkluzivním zvukem . Jedná se zde o polootevřená sluchátka od značky Beyerdynamic. Pořídíte je za pouhých 700 Kč a poslouží vám skutečně dobře. Díky kožence jsou tvrdší a působí velmi bytelně. Co je ale hlavní, nabídnou vám kvalitní poslech, a to silné basy a výrazné středy i výšky. Kmitočet je od 10 Hz do 30 000 Hz a celý produkt váží asi 300 gramů.

sluchátka s mikrofonem

AKG K92

Koukněme se na cenu kolem tisícovky. Přesně to vám tento model nabídne, a to společně s uzavřeným designem sluchátek. Odolná konstrukce opatřená koženkou je pro vaše uši ideální, a to i v případě brýlí. Zaručeně si užijete čistý zvuk a dynamické basy. Věřte, že si s nimi užijete poslech každý den. Kmitočtový rozsah je mezi 16 Hz a 22 000 Hz a kabel má krásné tři metry. Hmotnost je nižší než u předchozích, a to krásných 200 gramů.

Focal Utopia

Teď z opačného konce cenové relace. Jde spíš o raritu, protože něco takového si jen tak někdo nemůže dovolit. Focal Utopia totiž stojí neuvěřitelných 109 000 Kč. Pokud na to ale máte a chcete high-end mezi dynamickými modely, tak je to pro vás. Tohle je totiž naprostá špička. Konstrukce je z karbonu a místo koženky tu máte pravou kůži. Kmitočet je mezi 5 Hz a 50 000 Hz, impedance je 80 ohmů a citlivost 104 dB. Kabel můžete odpojit a zvuk je jednoduše perfektní. Poskytnou vám neuvěřitelné rozlišení a čistotu, stejně jako dokonalou dynamiku zvuku.