Jak moc sociální sítě ovlivňují dnešní vztahy?

Sociální sítě jsou každodenním problémem většiny lidí, jenž mají vztah. Neváží si jeden druhého, navzájem si nevěří, většinu svého vztahu dávají na instagram, místo toho, aby si užívali chvíle strávené po boku své polovičky. Jeden z páru dá like na fotku opačného pohlaví a hned se z toho vytvoří nevěra, rozchod a pomluvy. Často se stává, že jeden z páru vede nevhodnou konverzaci s opačným pohlavím, bez toho, aniž by to jeho polovička věděla, a kdyby náhodou se mu chtěla podívat do mobilu, zprávy pro jistotu odstraní. Z toho pak vzniká, že si páry mezi sebou navzájem nevěří, požadují přihlašovací údaje toho druhého a navzájem se kontrolují a špehují, co ten druhý dělá a s kým si píše.

dívka s mobilem v ruce

Komunikace. Ve vztahu se většina věcí řeší přes zprávy než z očí do očí. Venku se baví o všem, ale jakmile dojde na vážnější téma, řeší ho přes zprávy, z čehož pak může vzniknout i nedorozumění a páry se zbytečně rozchází. Ze zpráv občas není úplně jasné, jak to ten druhý myslí, jak se tváří nebo jak se chová. Nedokáží osobně řešit vážnější situace a proto pak, když se rozhodnou pro společné bydlení, nemusí to vždy dopadnout podle jejich představ. Nejsou na řešení společných věcí a problému připraveni.
sociální sitě

Začátky. Málokdy slyším, že se holka s klukem dali dohromady na nějaké akci, párty nebo ve škole. Většina dnešních vztahů začíná konverzací na messengeru nebo sledováním na instagramu. Po měsíci psaní si každý den se rozhodnou, že to spolu zkusí a začnou spolu chodit. Nakonec zjistí, že si venku spolu nemají ani co říct i přesto, že na messengeru si dokázali psát hodiny a pořád bylo o čem. 

Měli bychom se všichni naučit rozlišovat svůj osobní a sociální život. Všechny páry, které na sociálních sítích působí bezproblémově a zamilovaně tak doopravdy nemusí působit i ve skutečném světě. Každý pár má problémy, které se ale společnými silami a bez sociálních sítí dají vyřešit.

Nenechte se ovlivnit dnešní dobou, komunikujte spolu, choďte ven, vzájemně si věřte a podporujte se. Váš vztah bude krásnější, zamilovanější a šťastnější!