Co dělat, když nejste ve vztahu šťastní?

Prošli jste si se svým protějškem již úžasnými obdobími, ale i spoustou těžkých chvil, které se Vám po vzájemném boku však podařilo přetrpět a nenechali jste nic a nikoho vstoupit do Vašeho vztahu a negativně ho poznamenat, poškodit či dokonce úplně rozbít, avšak postupně jste si začali uvědomovat, že to již není ono? Nebo jste zkrátka po krátké době došli k závěru, že nejste typ člověka na vázání se a nyní nevíte, jak z takové prekérní situace ven? Nehledě na to, zda se pokoušíte případ pro oba zachránit či jen najít ideální řešení a nezáleží Vám na následcích, vždy si lze s podobnou komplikací poradit. Jaké se nabízejí možnosti?

krásné začátky

Připomeňte si důvody, proč jste spolu: Možná si již po delší době nevybavujete, co Vás vůbec vedlo k vytvoření si závazku s tímto konkrétním člověkem či obecně a cítíte se stísnění, jelikož nemáte dostatek prostoru a očekává se, že většinu svého volna budete věnovat právě partnerovi. Pokud ale najednou nemáte o nic takového zájem a jeví se Vám to spíše jako ztrácení času, zkuste si vybavit, proč a čím Vás vlastně zaujal.

úzkostlivá bolest

Zkuste být určitou dobu bez partnera: Nemusíte si nutně vymezit pauzu a kompletně se vzájemně vyškrtnout ze svých životů, nicméně redukce běžných schůzek, minut strávených společnými zájmy či pouhými konverzacemi o všemožných tématech pomůže k srovnáni si myšlenek v hlavě. Vaše pocity, co se po pár dnech, týdnech, možná až měsících (to se samozřejmě odvíjí čistě od Vašich individuálních stanovisek a času, který právě Vy potřebujete sami pro sebe) se navalí emoce, ze kterých již snadno vyčtete, zda si dokážete představit existenci i nadále bez pravidelného stýkání se se svým vyvoleným. V každém případě Vás bude provázet řada smíšených pocitů a nejasná atmosféra. Dokud si ovšem v hlavě neutvoříte pořádek a plně neprotřídíte své myšlenky, nebudete připraveni na plnohodnotný rozsudek o své budoucnosti.