V čem je náš životní styl špatný

Životní styl může být zdravý ale také nezdravý, špatný a také dobrý. Jak žijete vy? Samozřejmě nikdo vám nemůže mluvit do toho, jak žijete avšak zdravý životní styl má spoustu výhod a jak již je patrné z jeho názvu, jedná se především o výhody zdravotní. Chcete žít zdravě, ale přes to se vám to nedaří? Jaké chyby děláte? Nezdravý životní styl způsobuje spoustu nemocí, kterým se jinak můžete vyhnout!
muž sedící u práce
1.      Nedostatek pohybu
Pohyb je pro naše tělo stěžejní. Díky pohybu se udržujeme v kondici, udržujeme na uzdě náš tlak a také trénujeme a posilujeme svaly, které drží kloubní a kosterní aparát. Dnešní doba je rychlá, místo chůze používáme auta, v práci sedíme u počítače a po práci jsme tak unavení, že si sedneme k televizi a nechceme dělat nic. Nedostatek pohybu je jedním ze základních problémů. Více než polovina obyvatelstva má pohybu dlouhodobě nedostatek, což se ještě umocňuje v zimě.
nezdravé jídlo – hamburger
2.      Nezdravá strava
Nikdo neříká, že si nemůžete občas dopřát něco nezdravého, ale měli byste to vyvážit tím zdravým. Neustálé konzumování nezdravých jídel vede k civilizačním chorobám jako je cukrovka, kardiovaskulární choroba, nebo třeba rakovina. Vyvarujte se uzeninám, přemíře soli a cukru, konzumujte ryby, kvalitní bílkoviny, luštěniny, opravdu hodnotné potraviny. Na co je potřeba si dát pozor jsou takzvané vysoce průmyslově zpracované potraviny, které obsahují spoustu aditiv, aby vůbec nějak chutnaly.
stres a relax
3.      Stres
Jste neustále ve stresu? Stres bohužel negativně působí na fungování našeho těla a nepatří do zdravého životního stylu. Snažte se stres omezit, vyhnout se stresovým faktorům. Dlouhodobý stres totiž vede ke spoustě nemocem, které jsou opravdu nepříjemné.
4.      Pitný režim
Málokdo z nás opravdu dodržuje pitný režim. Pijte především neslazenou a neochucenou vodu, která vašemu tělu prospívá. Vyhněte se slazeným nápojům, které často obsahují opravdu velké množství cukru. Taktéž nezdravé jsou nápoje dobarvované průmyslovými barvivy.