Vyberte si důkladně svůj odstín make-upu

Věřte, že každá žena měla starost minimálně jednou s výběrem make-upu. Nutno podotknout, že náš odstín pleti se mění s ročním obdobím. A tím pádem tohle dilema nastává alespoň 2x v roce. Uděláme vše pro to, abychom Vám pomohli a vy nestrávili hodiny nad výběrem správného odstínu.

maska

Make-up svědčí pleti, v případě, že je vhodně vybrán

Pokud si nechcete přidělávat starosti s dalšími neduhy, které se mohou na pleti objevovat (akné, ucpané póry, aj.), budete muset ještě svou pozornost věnovat složení make-upu. Většinou je, ale u make-upů rovnou napsáno na jakou pleť se hodí. Mnoho žen, má ale potíž zjistit, jaký typ pleti mají. A pro tenhle účel je vhodné využít služeb kosmetičky, která Vám poradí, jaký typ pokožky máte a zároveň Vám může nabídnout svých služeb (např.: ošetření pleti), která Vaši problematickou pleť mohou jen rozzářit. Dále spolu můžete vybrat různé kosmetické produkty, které Vaší pleti budou maximálně sedět.

makeup

Samotný výběr odstínu make-upu

Žádná z nás žen jistě netouží po tom, aby náš finální look, se kterým se rozhodneme vyjít do ulic, vypadal tak, že si ostatní budou myslet, že jsme místo make-upu, použili paštiku. Ano, může se stát, že pod světly, která jsou v drogeriích, vybereme odstín make-upu příliš tmavý, anebo zase naopak příliš světlý. Nechceme vypadat jako černoška (avšak jen s tmavým obličejem a krkem zase naopak bílým) nebo mít odstín jako mrtvola. Proto není vhodné zkoušet odstín make-upu na hřbetu ruky, jelikož ruka, má zcela odlišný odstín než pleť obličeje. Nejvhodnější je zkoušet odstín na hraně brady a krku. Odstín musí především ladit s barvou krku, jelikož by se po nanesení make-upu docílilo toho, že by přechod byl velmi tvrdý a tudíž nevzhledný.

kosmetika

Make-up z drogerie?

Popravdě řečeno, toto nebude úplně šťastná volba. „Drogérkové“ make-upy většinou nesplňují naše požadavky (tzn., drolí se, mají nedostatečné krytí, nevydrží ani pár hodin). Netvrdíme, ale však, že se v drogerii nedá sehnat make-up poměrně levný a s dostačujícími vlastnostmi pro běžné denní líčení. Vybírejte vždy raději make-upy ve střední cenové relaci (např.: Loreal, Max Factor, Dermacol).

Speciální prodejny=správná volba

Teď se hodí říct, že spousta z nás i přes veškerou snahu, nezvolí ani tak svůj správný odstín make-upu a tak nás osud zavane do specializované prodejny kosmetiky. Zde se nachází personál, který nám pomůže zvolit správný produkt a i správný odstín. Mnohdy se stává, že se nakonec zkombinují 2 odstíny make-upu, aby se docílilo odstínu, který vám padne. Můžeme doporučit prodejny NYX, Benefit,…
Buďte krásná! I make-up může zvýšit Vaše sebevědomí. Nepřehánějte to však, vždyť světu vládne minimalismus!