Příjmy nebývají jisté

Jestli je na soukromém podnikání něco nepříjemné, pak je to skutečnost, že tu chybí ekonomické jistoty. Každý, kdo se do toho pustí, tudíž musí počítat s tím, že se možná bude někdy namáhat, aniž by se dočkal žádoucího finančního efektu, tedy takových příjmů, které by zajistily bezproblémový chod firmy i spokojené živobytí jejího majitele.

Podnikání sice dává naději na velké zisky, člověk tu není omezován žádnou pevně danou výší mzdy, jenže na druhou stranu zde nejsou ani záruky, že se vůbec něco vydělá. A když selžou dodavatelé nebo odběratelé, když poklesne poptávka nebo vzrostou požadavky státu, když se něco pokazí nebo dejme tomu zařádí přírodní živly a podobně, může dojít i k tomu, že nejsou peníze ani na podnikatelovo živobytí, ani na to, aby se udržoval podnik v chodu.

grafika eura

A když nastanou podobné dočasné problémy, nezbývá často jiná možnost, než si chybějící finanční prostředky někdy vypůjčit. Což je naštěstí možné.

Jenže možné neznamená jisté. Podnikatelské půjčky sice existují, jenže je docela často běžné, že na ně podnikatelé, kteří by je potřebovali, nedosáhnou. Obvykle se tu totiž musí doložit hodně vysoké příjmy žadatelů, tito musí mít i registry dlužníků bez nepříznivě vypadajících záznamů a podobně. A tím se právě podnikatelé v nesnázích často nepyšní.

mince na počítači

A když nejsou ti, kdo potřebují půjčit, dokonalí? Pak jim velice často pomůže už jenom hypotéka bez příjmu. Tedy nebankovní nabídka, u které se výše příjmů a registry dlužníků mohou do značné míry ignorovat. A sice proto, že zde se splácení zaručuje zástavou žadatelovy nemovitosti. A ten, kdo nabídne podobnou zástavu, zaručí touto natolik dostatečně vrácení půjčených peněz, že se už poskytovatel půjčky nemusí obávat nesplácení a může žadateli vyhovět.

A to je přesně to, co podnikatelé v nesnázích potřebují. A proto také takovou hypotéku často využívají.