Pomáhejte běžným nákupem!

Před dvěma lety vznikl v Česku projekt, jehož zakladatelé se inspirovali ve Švédsku, Německu a Británii, nazvali ho GIVT. Jedná se o internetový portál, který sdružuje internetové obchody a neziskové organizace. Funguje na zcela jednoduchém principu:
1.       Jděte na portál givt.cz.
2.       Vyberte si v hlavní liště obchod, kde chcete nakoupit a neziskovku, kterou chcete podpořit.
3.       Klikněte na Zahájit nákup a je hotovo!
V tuto chvíli už půjde část vaší útraty na zvolenou neziskovku. A to nejdůležitější je, že vy nezaplatíte vůbec nic navíc!

rodina děti monitory nakupování
Jak to funguje?

Projekt funguje na principu tzv. affiliate marketingu – to znamená, že internetový obchod zaplatí zprostředkovateli, v tomto případě GIVTu, za přivedené zákazníky. Ten pak tuto provizi rozdělí na dvě poloviny, jednu si nechá na svůj provoz a druhá jde na účet neziskové organizace. Každý registrovaný zákazník vždy přesně ví, kolik a komu přispívá a kdy jsou peníze neziskovce připsány, taky každá organizace může sledovat stav svého konta.

nákup karty mobilní telefon
Pro neziskovky zdarma

Hlavní myšlenkou celého projektu je především podpora neziskového sektoru, a proto je zapojení i fungování pro organizace zadarmo. GIVT jim také pomáhá se zapojením a poskytuje materiály na propagaci, které se tvoří na míru.


Stáhněte si appku!

Líbí se vám myšlenka pomáhat při nákupu na internetu? Pro usnadnění celého procesu si můžete na stránkách www.givt.cz stáhnout aplikaci do prohlížeče, která vám nákup vždy připomene. Už není nic jednoduššího.
Podobných portálů u nás vzniká a zaniká více, tento je snad ale jediný, který dlouhodobě funguje a skutečně zprostředkovává neziskovkám nezanedbatelné finanční částky. Přidejte se i vy a pomáhejte svými nákupy těm, kteří to potřebují.

Na výběr máte z více než dva a půl tisíce organizací a téměř osmi set obchodů.