Kolik druhů klávesnic ve světě najdeme?

Klávesnice. Tento kousek plastu zná snad každý a téměř každý člověk světa někdy klávesnici použil. Je neodmyslitelnou součástí našeho počítačového setu. Slouží k zadávání a dorozumění mezi vámi a počítačem. Pro některé slouží klávesnice také jako estetický doplněk. Zejména pokud máme herní set a pořídíme si klávesnici s nastavitelným RGB osvětlením.
moderní klávesnice
 Materiál klávesnice
Naprostá většina z nás při koupi klávesnice hledí hlavně na cenu. Opravdu pouze nadšenec nebo člověk s "rozmazlenými prsty" vloží do koupi klávesnice více, než je průměrná cena. Proto volíme převážně kousky z plastu. Jsou lehké, levné a dají se tvarovat do nejrůznějších tvarů. Mohou ale ubírat na celkově kvalitě stavby a také na pocitu ze psaní jako takového. Plastové klávesnice obvykle využívají levnější klávesy, které nemusí v uživateli vzbuzovat pocit pohodlného a kontrolovaného psaní. Můžeme si také pořídit klávesnici z hliníku. Ta je pochopitelně cenově náročnější. Je to také z toho důvodu, že hliník na výrobu klávesnic využívají spíše kvalitnější značky na své špičkové kousky. Oba druhy těchto doplňků k počítači si můžeme pořídit s takzvaným RGB podsvícením, které si můžeme dle případných programů sami nastavit, nebo změnit způsob svícení (blikání, ztlumení světla…)
 Druh kláves
Kdysi bylo normální, že každá klávesnice byla takzvaně "mechanická". Vydávala takový ten klasický mačkavý zvuk, který byl slyšet napříč celým bytem. V dnešní době se několik výrobců rozhodlo k tomuto trendu vrátit. Samozřejmě vylepšili vzhled a celkovou stavbu klávesnice, ale mechanická forma je čím dál více žádanější. Je to hlavně kvůli pocitu ze psaní, které nepůsobí "suše". Tento druh klávesnic začíná být oblíbený u hráčů, kteří využívají příjemné ovladatelnosti těchto kláves.
Jako další druh klávesnic bychom mohli zmínit bezdrátové, nebo odnímatelné. Bezdrátové klávesnice používají lidé, kteří šetří místo na stole a počítač využívají spíše jako přístroj na filmy, brouzdání internetu a podobně. Člověk, který píše každý den dlouhé články na počítači si asi tuto verzi kupovat nebude. Hlavně kvůli výdrži baterie, která se musí za čas vyměnit. Odnímatelné klávesnice využívají hlavně přístroje, jako třeba notebooky, nebo tablety. Jsou velice lehké a tenké. I přes to ale mohou dobrou stavbou vzbuzovat pocit kvalitního psaní. Nemohou využívat jiné funkce kláves, právě kvůli velikosti.
písmena rozházená
 Existují i jiné, šílenější druhy klávesnic. Jako například dřevěné, klávesnice na jednu ruku a podobně. Na jejich dobytí světa si ale nejspíše budeme muset ještě počkat.