Jak se starat o králíka?

Pokud se čas od času chodíte podívat ze zvědavosti a z lásky ke zvířatům na zvířátka, které se zde nachází tak zde můžete často narazit hlavně na rybičky, hlodavce, plazy a některé druhy hmyzu. Nejčastější zastoupení zde mají však hlodavci. Je to z toho důvodu, že nejsou nároční na údržbu a většinou bydlí v kleci. Takovou kočku byste sem umístit nemohli. Od toho jsou útulky. Pokud se v životě rozhodnete, že si koupíte ať už pro sebe nebo pro své dítě nějakého hlodavce, a to například králíčka, tak byste o něm měli vědět pár informací ještě před tím, než si jej pořídíte domů.
roztomilý ušáček
Cena
Sám o sobě není drahý, ale dražší je vybavení, které k němu potřebujete. Králíček stojí okolo 500 korun. Podle toho, kde jej kupujete. Pokud přímo od chovatele, tak máte větší jistotu s tím, že víte,
jak o něj bylo doposud pečováno, jaké má rodiče a víte, na jakou stravu je zvyklý od malinka. Klec, kterou potřebuje k tomu, abyste ho měla kam ubytovat, tak ta Vás vyjde finančně na tisíc až dva tisíce korun. Existují totiž menší i větší klece. My doporučujeme větší klec, z toho důvodu, aby měl více prostoru k pohybu. Nezapomeňte myslet s financemi i na veterináře. Pravidelné očkování je důležité!
králíček holčičky
Výbava
Již jsme zmínili klec, dále je zapotřebí pítko, domeček, záchodek, hračky, dřevěné hračky, jídlo, pamlsky. Pokud budete chtít chodit ven, aby se najedl čerstvé zeleně, tak je dobré si pořídit kšíry s vodítkem. Dále nůžky na drápky, které je potřeba pravidelně zastřihovat.

Jídlo
Pro králíky je spoustu druhů jídel. Nejčastěji zakoupíte směs zrní. Hodně důležitou složkou stravy je seno. To by mělo být pečlivě vysušené a krásně zelené. Jestliže máte zahradu, tak si v létě můžete seno nasušit vlastní. Voda v pítku by měla být vždy na dosah a čerstvá. Občas mu můžete dát kousek jablka či mrkve. Další vhodné druhy zeleniny a ovoce najdete na internetu nebo v nějaké specializované knížce. Případně se můžete zeptat někoho, kdo má větší zkušenosti s chovem. Občas mu dopřejte kousek suchého pečiva. Větvičky z jabloně se hodí k okusování a broušení zoubků.