Bez topení to v zimě nebude snadné

V polovině července si málokdo z vás vzpomene na chvíle, kdy jsme rádi, že si doma můžeme zatopit a ohřát se u krbu, krbových kamen, vyhřátého radiátoru anebo skrze bosá chodidla díky topení v podlaze. Někteří lidé dokonce považují vytápění za běžný sociální komfort a stěží si dovedou představit, že by to mělo být jinak. V průběhu letních měsíců je také poměrně snadné vyslovit větu: „No jo, zima je daleko, ale nějak bylo a nějak bude, hlavně, že teď je léto a máme spíše opačné starosti, jak se zchladit, než jak se zahřát.“

regulátor topení

Jenže léto se brzy přehoupne v sychravý podzim, a ten záhy v první přízemní mrazíky, a tehdy pak letní hrdinství přechází v drsnou realitu, pokud bychom měli přečkat chladné období jen tak, navlečeni v zimnících, bez topného zdroje.

Možná se vám zdá taková úvaha přehnaná, ale zkuste si jen tak, pro zajímavost, odstavit topení ne na den nebo dva, ale na celý týden, a pohybovat se v bytě v běžném domácím oblečení. Velice brzy jej vyměníte za teplé huňaté svetry, ale ani to vám nebude stačit, a především vám bude chladno na nohy, protože ani teplé tepláky vás nedokážou patřičně zahřát. A pokud byste měli za takových podmínek jen sedět v obýváku a sledovat televizi, brzy byste skončili v posteli pod peřinou.

topný termostat

Zimu zkrátka nelze přečkat bez topení a každý dlouhodobější výpadek vás dokonce může ohrozit na zdraví, a právě proto byste také měli mít k dispozici uložený kontakt na instalatéry nonstop, kteří řeší havarijní výpadky topných systémů, ať už se jedná o plynové kotle, radiátory či topení v podlaze. Mohou zasahovat v zimním období velmi rychle, v podstatě se u vás objeví do hodiny a během několika dalších hodin je již zas vše, jak má být. Toto oceníte hlavně tehdy, jsou-li v domě malé děti, senioři, těhotné ženy, domácí zvířata a teplomilné pokojové rostliny.