Tajemství kabelek

Kabelky se vyrábí po celém světě. Patří k základnímu vybavení každé ženy a dívky, nicméně v současnosti již nejsou výjimkou ani pánské kabelky například na doklady. Ceny kabelek se mohou vyšplhat až k neuvěřitelným částkám, když jsou prodávány světovými návrháři. Pro nás ostatní existují na trhu kabelky poněkud levnější, které však vychází z módních trendů, stejně jako drahé značkové kabelky.
žena s kabelkami

I kabelky mají svá pravidla

Protože je vyráběno obrovské množství druhů kabelek, je nasnadě, že každá příležitost si žádá svou kabelku. Do zaměstnání si nevezmeme stejnou kabelku jako na ples. Jiné kabelky se nosí v létě a jiné v zimě. Kabelky kombinujeme s oblečením, které mám právě na sobě, ale pozor! Už dávno neplatí, že kabelka musí za každou cenu ladit s botami. Právě naopak. Teď se od nás očekává fantazie a kreativita při sestavování outfitu, kde kabelka patří vždy k nejdůležitějším prvkům. Nezáleží však jen na barvě či materiálu, nýbrž i velikost a tvar hrají důležitou roli. Ne každá z nás však může nosit jakoukoliv kabelku. Obecně se dá říci, že ženy plnějších tvarů by měly nosit větší kabelky. Opticky jim to pomůže ztratit na objemu.
obchod s kabelkami

Typy kabelek

Kabelky můžeme rozdělit do několika základních skupin. Jde o kabelky malé, tzv. psaníčka. Jak už název napovídá, do těchto kabelek toho moc nevměstnáme. Snad jen mobil a třeba rtěnku. I proto je tento typ kabelky vhodný především na party, plesy a podobné akce, kde toho moc nepotřebujeme. Dalším typem je kabelka s krátkými uchy. Nosí se na předloktí a v současnosti jde o žhavý módní trend.
modrá kabelka
Třetím druhem je kabelka přes rameno. Ideální například do zaměstnání, umožňuje dostatek místa na svačinu a spoustu dalších nezbytností. Posledním typem kabelky je crossbody. Jde o kabelku, která se nosí většinou křížem. Tato kabelka je fajn na pochůzky po městě, nošení je pohodlné, máme volné ruce. Nebývá ale největší, je spíše určena na drobnosti, jako je mobil, klíče a peněženka.