Proč jsou zip sáčky s dírkou nepoužitelné

Není pochyb o tom, že igelitové sáčky používá doma každý z nás. Jsou především nepostradatelnými pomocníky v kuchyni a díky nim můžeme potraviny přenášet a uchovávat mnohem lépe. Zabraňují vlhkosti, aby se dostala dovnitř či ven, chrání před moly, muškami a jinými škůdci a tím i před hnilobou a jinými věcmi, které životnost potravin mohou značně zkrátit.sáček s čokoládou

Navíc nejsou nijak drahé a jsou prodávány v rolích o mnoha kusech. To však není vždy pravidlem. Například existují takové, které jsou uzavíratelné, a to buď pomocí zipu, nebo stahovací smyčky, která je jejich součástí. Ty chrání svůj obsah ještě lépe než ty klasické. Jsou však také úměrně dražší a není do nich možné dát vše.

Například se nedoporučuje dávat do nich sypký materiál, který by mohl ucpat a poškodit uzavírání. Vzhledem k ceně je také jasné, že není jen na jedno použití. Není do něj tedy dávat do něj tekutiny nebo lepivé věci, které by znemožnily opětovné použití. Také je třeba dávat pozor, neboť ač je ze zesíleného materiálu, ani tak není kompletně imunní vůči protrhnutí.

Co tedy dělat, když se nějak poškodí? Máme zip sáčky s dírkou 2pack.cz vyhodit? Ne nezbytně. I je ještě můžeme využít. V první řadě do nich můžeme dát věci, o kterých víme, že otvorem nepropadnou. Musíme si však být vědomi toho, že otvorem dovnitř bude pronikat vlhkost, nebo naopak bude utíkat. Jeho ochranná funkce tak bude velmi snížena.textilní sáček s levandulí

Další metodou použití, ač po ní jej můžeme vyhodit, je jeho využití jako zdobicího sáčku. Zkrátka dovnitř dáme polevu či jinou polotekutou směs a dírkou ji vytlačujeme. Zde samozřejmě záleží hlavně na tom, jak je poškození velké. A jak už bylo řečeno, můžeme jej po tomto způsobu použití vyhodit, neboť bude špinavý od polevy.

Avšak jak vidíme, ani poškození nemusí nutně znamenat konec. Stačí jen popřemýšlet, a jistě najdete další způsoby, jak jej využít.