Kino, divadlo a opera je opět v kurzu

Kulturní vzdělanost je opět v plném proudu. Když se tak zamyslíte, kdy jste byli naposledy v kině nebo spíš divadle, jaká bude vaše odpověď? Děláte si čas na hodnotná filmová díla nebo raději chodíte na filmy, u kterých můžete vypnout a pouze poslouchat výstřely ze zbraní, dívat se na smršť pěstí a vesměs chápat nesofistikovaný příběh? Věříme, že pro to máte pádný důvod. Kdo z nás by si po práci nechtěl dáchnout a hlavně u filmu, který není zase tak složitý. Na druhou stranu holdování takto jednoduchým snímkům může mít fatální následky na vnímání vašeho světa.
charlie chaplin

Divadlo jako forma socializace a rozvíjení se

Dnes už nejsou nudné divadelní hry. Ba naopak se režisér snaží o moderní interpretaci i hodně starých dramat, takže zážitek může být opravdu originální. Navíc tím podpoříte nejen své kulturní povědomí, nýbrž i rozvinete netrénované kouty myšlení. Začnete se ponořovat do příběhu, přemýšlet nad tím, proč se co jak stalo, jaký důvod měl režisér zrovna pro interpretování té a té scény. Zkrátka budete hledat symboly, nápovědy. A věřte, že vám takovýto přístup otevře oči. Své okolí budete vnímat jinými rysy a podpoří se vám psychologické myšlení a analyzování různých životních situací.
lvov divadlo opery

Opera se opět dostává na světlo světa

Nikdy jste na operu nešli? Není to třeba tím, že vám okolí „doporučuje“ nechodit na ní? Sdělí vám, že obsah je nudný, nezáživný a nic dalšího to nepřináší. Vždycky, vždycky se řiďte pragmatičností a tím, že vy můžete být v tomto směru úplně jiní než vaši přátelé. Dejte šanci opeře, zajděte si na ni a sami ji zhodnoťte. Utvoříte si tak svůj vlastní názor na zbrusu nové věci. Nenechávejte se stroze odradit vašimi přáteli. Nemusí vždy vědět, co by se líbilo vám.
sydney opera house
Už si po přečtení článku brousíte zuby na nějakou novinku v kinech a divadlech? Vezměte s sebou i svojí druhou polovičku a přesvědčte ji nebo ho, aby se novým otevřel či otevřela novým věcem a zkušenostem.