Fotovoltaická elektrárna


Fotovoltaika se stále rozvíjí, a proto se vyplatí spoustě domácnostem. Elektrárna společně s baterií nám zajistí pro náš dům dostatek elektrické energie.

Fotovoltaická elektrárna

Vše si předem spočítejte

Solární panely si kupují domácnosti proto, aby snížili náklady za elektrickou energii. Bez elektřiny si běžná domácnost nedovede představit život, protože na ni běží spousta spotřebičů a zařízení, jenž nám opravdu velmi pomáhají. Sami se můžete podívat na svůj účet za elektřinu, kdy sledujte celkovou spotřebu a částku, kterou každý měsíc zaplatíte. Lidé bydlící v rodinných domech proto můžou zvážit nákup solárních panelů na střechu.

solární panel

Samozřejmě počáteční investice je vysoká, a proto je nejlepší si pozvat domů specialitu, který vše propočítá a sdělí nám, jestli se nám panely vyplatí a za jak dlouho je očekávána návratnost. O ní se hovoří v řádu zhruba 10 let. Rozhodně jsou ekologické, protože energie ze sluníčka i přes výrobu panelů je mnohem čistší než z tepelné elektrárny. Při výrobě elektřiny záleží zejména na intenzitě slunečního záření, velikosti panelů, intenzitě sluníčka, naklonění panelů a dalších faktorech, takže vše musí být správně spočítáno.

Kompletní set

Musíme se přizpůsobit tomu, že příroda je dost individuální záležitost, a proto nemůžeme čekat, že sluníčko bude každý den svítit s danou intenzitou v přesně daný čas. A proto musí být celý projekt spojen i s našim dodavatelem elektřiny. U řady společností funguje takzvaná virtuální baterie, která nám při škaredém počasí dává elektřinu od poskytovatele, a naopak při slunečných dnech ji odesílá do virtuální baterie, aby se přebytek nevypotřeboval.

symbloly baterie

Z dat ovšem vyplývá, že elektřinu se několikanásobně více vyplatí spotřebovat než ji prodat poskytovateli, protože ceny za prodej v takovém malém množství bývají nízké. Abychom mohli využít solární panely na plno, tak je nejlepší mít solární panel s baterií Elektrocentraly. Takto se nám přebytek uloží do baterie a my jej klidně můžeme využívat v noci, kdy je všude úplná tma. Efektivita a návratnost se takto hodně zvětšuje, a proto to může skvělé řešení i pro Vaši nemovitost.