Do této kanceláře nemusíte

Asi jste pochopili, že je tady řeč o virtuální kanceláři. Tedy o kanceláři, ke které máte smlouvu o pronájmu, ale fyzicky neexistuje. Je to jen adresa. Nic více.

K čemu je dobrá taková kancelář? Kancelář, do které nemůžete chodit, ve které nemůžete mít svůj pracovní stůl a za ním vyřizovat pracovní agendu. Kancelář, ve které vám krásná, mladá sekretářka s blůzou rozepnutou až kamsi k pupíku nepodá čerstvě uvařenou, vonící kávu? Kancelář, ve které vás nikdo nenavštíví a nebudete v ní vést jednání?

Sekretářka

Ano, nic z těchto záležitostí ve virtuální kanceláři provozovat nemůžete, to však neznamená, že pro vás nemůže být velice důležitá. Nejde totiž ani tak o prostor, kde vykonáváte svou práci, jako o jeho umístění. O onu adresu. Podnikající osoby využívají institutu virtuální kanceláře hlavně proto, aby měli nějaké sídlo firmy pro zápis do Obchodního rejstříku. Bez sídla, respektive bez provozovny, nezískáte ani Živnostenské oprávnění. Bez sídla nemůže existovat ani společnost s ručením omezeným. A právě pronájmem virtuální kanceláře, získáte i souhlas s umístěním vašeho podnikatelského subjektu. Což je asi tou nejdůležitější devízou této záležitosti.

Na službách se lze domluvit

Jenže virtuální kancelář v Ostravě, ale i v jiných městech, není tak úplně pasivní záležitostí. S pronájmem virtuální kanceláře získáváte cenné služby. Jde především o řešení poštovní komunikace. Na adresu vaší virtuální kanceláře, může být směřována veškerá vaše poštovní korespondence. Příchozí listovní i balíkové zásilky jsou okamžitě notifikovány.

O přijetí zásilky jste neprodleně informován e-mailovou zprávou. Budete-li mít zájem, můžou se listovní zásilky diskrétně otevřít a jejich obsah naskenovat. Výsledné skeny jsou pak ve formátu PDF, opět zasílány na vaší e-mailovou adresu. O nic tak nepřijdete. Další službičkou je možnost využití místních zasedacích prostor k vlastním jednáním.